1. Drodzy Parafianie! W sposób, jakiego się nie spodziewaliśmy, wchodzimy w obchody Wielkiego Tygodnia – czasu celebracji najważniejszych wydarzeń dla naszej wiary. Wszelkie niedogodności połączmy z krzyżem Zbawiciela, który przecierpiał męki dla uratowania nas z niewoli grzechu. Dla wielu niemożność wzięcia udziału w Świętym Triduum Paschalnym będzie wielkim smutkiem. Musimy to przyjąć w duchu pokory i pokuty, ufając, że przyniesie to błogosławione owoce. Na razie nic nie wskazuje na to, że zmienią się zasady udziału w nabożeństwach w ciągu najbliższych tygodni. Oto kilka najistotniejszych informacji dla naszej parafii:
a. Zachęcam do przygotowania palm na Niedzielę Palmową
i udekorowania domów na święta np. poprzez wystawienie
w oknach świętych obrazów lub figur; Biskup Kaliski skierował do młodzieży list z racji obchodzonego Światowego Dnia Młodzieży: http://diecezja.kalisz.pl/news/list-biskupa-kaliskiego-do-mlodych.
b. O posprzątanie kościoła proszę w Wielką Środę. Następne sprzątnie 25 kwietnia;
c. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Do udziału zaprosiłem rodziców księży pochodzących z naszej parafii. Po Mszy ma miejsce przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, tzw. „ciemnicy”. Będzie ona tak usytuowana, aby była widoczna przez kamerę internetową. Kościół będzie otwarty i oświetlony do godziny 22.00
d. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od godz. 7.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00 Do udziału zaprosiłem przedstawicieli Bractwa Świętego Idziego. Po nabożeństwie krzyż będzie umieszczony w lewej nawie przed ołtarzem Matki Bożej. Będzie można oddać cześć krzyżowi (tylko poprzez ukłon lub przyklęknięcie, nie dotykamy krzyża) w piątek do godz. 22.00 i sobotę. Grób Pana Jezusa będzie w nawie głównej, przed ołtarzem, będzie widoczny z kamery. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie możliwa w piątek do godz. 22.00 i w sobotę od 7.00 do rozpoczęcia wieczornego Nabożeństwa. Tych, którzy zostaną w domach zachęcam do czasu adoracji poprzez transmisję internetową.
e. Poświęcenie pokarmów będzie miało charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym modlitwę błogosławieństwa wypowiada ojciec lub matka lub inna wierząca osoba dorosła. Propozycja na stronie www.swietawdomu.pl.
f. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Do udziału zaprosiłem przedstawicieli Ruchu Światło – Życie. Po nabożeństwie nie będzie procesji rezurekcyjnej.
g. Przykro mi to pisać, ale bardzo proszę, aby osoby nie poinformowane wcześniej NIE PRZYCHODZIŁY na nabożeństwa we wspomniane dni. W niedzielę i poniedziałek przyjdą zapewne rodziny zmarłych, za których będą odprawiane Msze i należy im się pierwszeństwo.
h. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą w następujących godzinach: 7.00 w niedzielę, 7.30
w poniedziałek, 9.30 (Tokarzew), 11.00 i 15.00. W tych Mszach
w sumie będzie mogło uczestniczyć 20 osób :( [na dzień 03.04.2020], a osób, które bardzo będą chciały przyjąć tego dnia Komunię Świętą będzie na pewno więcej. Będzie taka możliwość. O godzinie 7.45 do 8.30 będzie można w kościele przyjąć Komunię Świętą. Proszę samemu odmówić obrzęd przygotowania: akt pokutny (np. „Spowiadam się Bogu…”), fragment Ewangelii, Ojcze nasz. Po przyjęciu Komunii i krótkim dziękczynieniu proszę wyjść z kościoła, aby na raz nie przebywało więcej nic 5 osób. W Tokarzewie będzie taka możliwość bezpośrednio po Mszy, czyli o godz. 10.15 do 10.30.
i. Różaniec Fatimski będzie w II święto o godz. 14.30.
j. Odwiedziny chorych w domach będą miały miejsce w piątek 17 kwietnia od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych telefonicznie lub mailowo.
k. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Ks. Ryszard dziękuje wszystkim za życzenia imieninowe i pozdrawia serdecznie.

3. Można korzystać indywidualnie ze spowiedzi, proszę wpisać się na listę pod chórem lub umówić telefonicznie lub mailowo. Już teraz dziękuję tym, którzy pomogą przygotować dekorację i w ogóle naszą świątynię na czas świąt oraz osobom, które będą uczestniczyły w liturgii. Łączę się z wszystkimi i przekazuję zapewnienie o wsparciu.

Intencje mszalne 6 – 12 kwietnia 2020r.

6 kwietnia

Wielki Poniedziałek

 

18.00 + Józef Rybczyński 1r. – od wnuczek Ani i Kasi

 

7 kwietnia

Wielki Wtorek

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego:

O zachowanie od epidemii
O zdrowie dla Bartka, o zdrowie dla Patryka i kolegów, o zdrowie dla Dagmary

+Andrzej Krowicki 13r., Paweł Krowicki, Anna Boślak, zm. z rodz. Krowickich i Brylaków

+ Jan, Anna Jokiel, Czesława, Sylwester Sobczyk,

+ Natalia Jokiel – od pracowników firmy MAYR

+ Monika Solecka – od Wiktorii Wrzyszcz i Ewy Stawskiej z rodziną

+ Marianna Brzozowska – od rodz. Żureckich

+ Stanisław, Marianna, Stefan Zimoch

+ Zygfryd Weszka, Franciszek, Anna Burzała, Grażyna Okoń, Zdzisława Mikołajczyk.

+ Stanisław Cierlak – od rodz. Cierlaków z Mikorzyna, Śródków z Doruchowa, Gruszków z Kierzna, Klajnertów z Doruchowa,

8 kwietnia

Wielka Środa

 

7.15 + Prakseda Pisklak – od chrześniaczki Grażyny z rodziną

 

9 kwietnia

 Wielki Czwartek

 

18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

 

10 kwietnia

 Wielki  Piątek

18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej

 

Sobota wieczór

 

 

12 kwietnia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

 

 

 

20.00 Wigilia Paschalna – Za parafian

 

7.00    + Jan Wróbel 4 r.

 

T 9.30 + Dawid Jeżyk 19r., Karol, Krystyna Braun, Anna, Andrzej Trzeciak, Jan, Anna Jeżyk,


11. 00 + Anna Boślak 9r.


15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
            Za parafian