1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiamy różaniec codziennie o godz. 17.30 (w Tokarzewie o 18.00), a w niedziele na zmianę: po Mszy porannej, albo przed Mszą południową:
13.10 – przed Mszą o 11.00
20.10 – po Mszy o 7.30
27.10 – przed Mszą o 11.00

2. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. W środę rocznica wyboru. Uczniowie naszej szkoły im. Św. Jana Pawła II przygotowali akademię, która będzie wykonana w kościele podczas Mszy o godz. 11.00. Tradycyjnie będzie miała miejsce zbiórka środków na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Również dziś modlitwa przy figurze Matki Bożej w Mikorzynie o godz. 15.00. Spotkanie organizuje Stowarzyszenie „Szczęście” z Ostrzeszowa.

3. We wtorek obchodzony jest dzień dziecka utraconego. Czujemy się zobowiązani do modlitwy za rodziców, którzy utracili dziecko. Będziemy ich polecali podczas modlitwy różańcowej oraz podczas nowenny do św. Idziego. W naszym dekanacie znajduje się pomnik dziecka utraconego – na Górze Krzyża Jubileuszowego. Tam również modlitwa w tej intencji we wtorek: w kościele w Parzynowie o godz. 18.00 Różaniec i Msza św. Po nabożeństwie uczestnicy udają się pod pomnik zapalić znicze.

4. W piątek odbędzie się w naszym kościele comiesięczne diecezjalne spotkanie młodzieży „Stand Up!”. Początek o godz. 19.30. Przewidywane zakończenie około godz. 21.30. Dziękuję wszystkim, którzy już włączyli się w przygotowania do tego wydarzenia. Do udziału w spotkaniu zapraszamy całą młodzież z naszej parafii, szczególnie tych, którzy w maju przyjęli bierzmowanie. Dla młodzieży z klas 7 i 8 sp będzie to początek przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W spotkaniu będzie uczestniczył Ks. Bp Łukasz Buzun – biskup pomocniczy naszej diecezji.

5. W sobotę przypada 35 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Warto wrócić do życiorysu tego wyjątkowego kapłana oraz pomodlić się za Ojczyznę.

6. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej, a w piątek święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Jednej jak i drugiej grupie zawodowej składamy życzenia z racji tych świąt.

7. Za tydzień niedziela misyjna. Zbierane ofiary przeznaczamy na cele misyjne.

8. W najbliższym czasie będzie wykonane przyłącze kanalizacyjne plebanii i domu rekolekcyjnego (organistówki). Może się to wiązać z pewnymi utrudnieniami na parkingu, więc proszę zachować ostrożność. Większe prace remontowe związane z renowacją zakrystii, witraży i wymianą okien planujemy na wiosnę przyszłego roku. Wtedy sięgniemy też po środki za ziemię, które mamy zgromadzone na subkoncie kurialnym. Na razie są one nienaruszone.

9. Prasa: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Mały Gość oraz Mały Przewodnik. Kalendarze.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Jankowską i śp. Idziego Szczepaniaka. Wieczny odpoczynek…

11. Dziękujemy parafianom z Domanina za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę prosimy mieszkańców Mikorzyna – Osiedle Wyszanowskie.

Intencje mszalne 14 – 20  października 2019r.

17.30 Różaniec

18.00 + Józef Rybczyński – od Jerzego Rybczyńskiego z rodz.
                                               od Romana Rybczyńskiego z rodz.
                                               od Grażyny Mikoś z rodz.

Dzień Dziecka Utraconego
Św. Teresy od Jezusa

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego

św. Jadwigi Śląskiej

7.15 + Aniela Walczak – od Ireny Białachowskiej z córkami

św. Ignacego Antiocheńskiego

17.30 Różaniec

18.00 + Marian Zakręt 1r.

Św. Łukasza

18.00 + Teresa Bednarek – od rodz. Myślińskich, Flis i Dumin

19.30 Diecezjalne Spotkanie Młodzieży

Rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

17.30 Różaniec

18.00 + Jacek Tęsiorowski 6 r.

XXIX Niedziela Zwykła

7.30     Za parafian

Różaniec

T 9.30 +  Maria, Zygmunt Mikulscy, Leon Fras, Edmund Helig
            i zm. z rodziny

11. 00   Kazimierz 2r., Jadwiga 4r. i Stanisław Cierlak

Chrzest Celina

Spotkanie Regionalne Domowego Kościoła

Intencje na Nowennę do Św. Idziego – 15 października 2019r.

+Jadwiga Furmanowicz 2r.

+Stanisława, Adam Dytfeld

+Gertruda Koryciak

+Jan, Zofia Czubak i zm. z rodziny

+Regina, Jan Jarosik

+Jacek Krzyżanek 4r.+zm. z rodziny Krzyżanek

+zm. z rodziny Kucharskich, Trzeciaków, Ciężkich i Mieszałów

+Maria 8r., Jan, Rozalia, Julian Sztuccy

+Julia, Władysław, Marian Rybczak

+Mieczysław Krzemiński- od Nowaków i Marii Krawczyk, od Góreckich i Tomczakowej

+Krystian Sopart- od szefa z pracy z Irlandi Czarliego Galahard z rodz.

+Małgorzata Wolna-od Agaty Jasińskiej z córkami i Żanety Czworowskiej z rodz.

+ Wojciech Dukiewicz – od Barbary i Jarosława Kunców z synami

+ Idzi Hebisz – od rodz. Hebiszów z Pustkowia Ostrzeszów

+ Józef Stawski – od rodz. Kosatków

+ Ryszard Rybczak – od Sebastiana Krzywiźniaka z rodz.

+ Stanisław Cierlak – od chrześniaka Radka z rodziną

+ Marian Smardz, Maria, Stanisław Smardz, Ludwik Mencel,