1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiamy różaniec codziennie o godz. 17.30 (w Tokarzewie o 18.00), a w niedziele na zmianę: po Mszy porannej, albo przed Mszą południową:
13.10 – przed Mszą o 11.00
20.10 – po Mszy o 7.30
27.10 – przed Mszą o 11.00

2. Wspomnienie NMP Różańcowej przypada jutro, w poniedziałek. Msza św. o błogosławieństwo Matek i Ojców Różańcowych będzie odprawiona o godz. 10.00. Msza wieczorna o 18.00.

3. W przyszłą niedzielę będzie obchodzony Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły im. Św. Jana Pawła II przygotowali akademię, która będzie wykonana w kościele podczas Mszy o godz. 11.00. Tradycyjnie będzie miała miejsce zbiórka środków na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Również za tydzień modlitwa przy figurze Matki Bożej w Mikorzynie o godz. 15.00. Spotkanie organizuje Stowarzyszenie „Szczęście” z Ostrzeszowa.

4. W dniach od 21-25 października br. Parafia Farna w Ostrzeszowie organizuje KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla narzeczonych. Zwarta forma kursu: pięć wieczorów – od poniedziałku do piątku w godzinach od 19.00 do 20.45 niech będzie zachętą do skorzystania z tej cennej (wymaganej prawem do zawarcia Sakramentu Małżeństwa) propozycji. Na kurs złożą się katechezy, konferencje i świadectwa. Zapisy telefonicznie (501 277 225), w biurze parafialnym lub na pierwszym spotkaniu.

5. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zachęcamy do zapoznania się z gazetami dla dzieci: z Małym Gościem Niedzielnym oraz z Małym Przewodnikiem Katolickim. Kalendarze na rok 2020 – cegiełka na utrzymanie WSD (6 zł).

6. Dziękuję Pani Teresie Kliks, która przez 17 lat opiekowała się plebanią.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Domanina, za tydzień prosimy kolejne rodziny.

8. Zmarł śp. Idzi Szczepniak z Mikorzyna, jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 Wieczny odpoczynek...

Intencje mszalne 7 – 13  października 2019r.

NMP Różańcowej

10.00 o Błogosławieństwo dla Matek i Ojców Różańcowych

18.00 + Teresa Bednarek – od Danki Dobrzyńskiej i rodz. Stawskich

18.00 W intencjach Nowenny do św. Idziego

Aniołów Stróżów

7.15 O poprawę zdrowia dla męża oraz w pewnej intencji

17.30 Różaniec

18.00 + Piotr Ilski – od brata Stefana z Rodz.

17.30 Różaniec
18.00 + Zbigniew Wróbel – od Ewy i Tomasza Irackich z rodz.

15.00 Msza św. roczek Izabela
16.00 Msza chrzest – Wojciech

17.30 Różaniec

18.00 + Robert Majchrzak 16 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

Dzień Papieski

7.30     Za parafian

T 9.30 +  Edward Płachta i zm. z rodz.

10.30 Różaniec

11. 00   Akademia
            + Julian, Władysława Sterczewscy, Helena, Józef             Możdżanowscy i zm. z rodz.

Intencje na Nowennę do Św. Idziego – 8 października 2019r.

+ Małgorzata Wolna - od rodz. Findlik z Sycowa
+ Natalia Jokiel – od Urszuli Mądrej z mężem
+ Krzysztof Grablica – od Stawskich i Ilskich
+ Stanisław Cierlak – od kuzyna Henryka i rodz. Szmitków
+ Józef, Gertruda, Kazimiera, Stanisław Tyc
+ Jan Mamczak i zm. z rodz.
+ Irena, Antoni Kubiak, Teresa, Mieczysław Chowańscy,
+ Jadwiga, Idzi Szmaj
+ Mieczysław Krzemiński – od rodz. Szmatów, Głowików i Nowaków z Osiedla
+ Krystian Sopart – od Anny Maroszek z Nikodemem z Dublina
+ Wojciech Dukiewicz – od Tomasza Kunca z rodz.
+ Gertruda Wodnik – od rodz. Jakubczyków
+ Idzi Hebisz – od rodz. Marczaków
+ Józef Stawski – od rodz. Majchrzaków z Gołuchowa
+ Andrzej 17r. i Cecylia Moska