1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dzieci, które będą przygotowywały się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy o godz. 15.00, chyba, że pojawi się taka konieczność.
  2. We wtorek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Jest to dzień naszego całodziennego dyżuru przy Najświętszym Sakramencie. Adorację rozpoczniemy po Mszy o godz. 10.00. Potrwa do wieczornej Mszy. Młodzież z naszej szkoły przygotowała karteczki z zaproszeniem na kwadrans modlitwy, aby cały czas ktoś był w kościele. Są wyłożone przy wyjściu z kościoła, proszę o zabranie. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 18.30 Różaniec i zakończenie adoracji. Jest wiele intencji do przemodlenia, zapraszam do modlitwy.
  3. Spotkania kandydatów do bierzmowania w grupach wg ustalonego grafiku.
  4. Spotkania w ramach ruchu „Światło – Życie”: grupa dorosłych w środę o 16.15, krąg małżeństw św. Benedykta w piątek o 19.00.
  5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Różaniec będziemy odmawiali codziennie o godz. 17.30 (w Tokarzewie o 17.00), a w niedziele na zmianę po Mszy o 7.30 lub przed Mszą o 11.00. Zapraszam do prowadzenia modlitwy poszczególne grupy parafian lub rodziny. Październik jest również miesiącem misyjnym.
  6. W tym tygodniu przypada:
    1. I czwartek – Msza święta w intencji rodziny w Kaliszu o godz. 17.00, spowiedź
      w naszym kościele od godz. 17.00
    2. I piątek – Msza szkolna dla klas 1 – 4 o godz. 11.15, pozostałe dzieci i młodzież zapraszam na godz. 18.00, w Tokarzewie Msza o godz. 16.30
    3. I sobota – Msza wynagradzająca o godz. 8.00, po Mszy Różaniec i objazd chorych (wieczorem również Różaniec o 17.30);
    4. I niedziela – Msza św. w intencji małżeństw starających się o potomstwo oraz
      w intencjo dzieci o godz. 11.00
  7. Od 1 października Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.
  8. Prasa katolicka, jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego
    (z modlitewnikiem) oraz Opiekun, a także kalendarze diecezjalne (cegiełka na utrzymanie seminarium).
  9. Dziś po Mszach zbiórka na uchodźców.
  10. Rozpoczyna się nowa kolejka sprzątania kościoła od Mechnic. Bardzo proszę, aby osoby, które będą przychodziły sprzątać kościół, wpisywały się do zeszytu, który będzie w zakrystii. Utrzymanie świątyni jest naszym obowiązkiem, jeśli każdy sumiennie wykona ten obowiązek, to przypadnie on mniej więcej raz na dwa lata ( 100 grup po 4 rodziny).

Intencje mszalne 28 września – 4 października 2020r.

Św. Wacława

18.00 + Małgorzata Wolna – od brata z żoną i córką (poza parafią: od pracowników firmy „Maridex”, od pracowników firmy ”Ema-Elfy”
z Ostrzeszowa)

19.00  + Kazimiera Kozłowska – od rodz. Dukiewiczów z Mikorzyna